Forma na wakacje

Wakacje coraz bliżej, ostatni dzwonek, żeby pomyśleć o super figurze na lato. A właściwie to figura nie zrobi się od myślenia, trzeba o nią powalczyć. Zacznijmy od łagodniejszych form aktywności, jak pływanie na basenie, które pozwala uniknąć kontuzji, po długi okresie zimowego bezruchu. Warto wybrać się do SPA i sezon przygotowań do urlopu zacząć od serii masaży, biczów wodnych i zabiegów regenerujących skórę po zimie.
Jeśli szukacie nie tylko wsparcia dla ciała, ale i ukojenia dla umysłu rozważcie wizytę z sanatorium w Busko Zdrój. Tu w jednym miejscu odpoczniecie, zajmą się Wami specjaliści, a otoczeni wpłynie korzystnie na stan Waszego umysłu.

Jeśli nie macie czasu na kilkudniowy wyjazd, skorzystajcie z tego co jest dostępne w Waszej okolicy. Dobrym i tanim pomysłem są powszechnie dostępne siłownie pod chmurką. Na niektórych urządzeniach można się naprawdę zasapać. Ćwiczenia są różnorodne, przewidziane na różne partie ciała. a przy okazji można zawrzeć ciekawe znajomości.

Wiele ośrodków sportu oferuje darmowe treningi dla mieszkańców gminy. Dużą popularność zdobyły treningi biegowe, szczególnie w tych gminach i dzielnicach, które organizują własne biegi. Żeby uniknąć kontuzji zacznijcie przygodę z bieganiem na bieżni wokół boiska. Miękkie podłoże zamortyzuje uderzenia nogi o ziemię. Stadion jest też miejsce motywującym do wysiłku, nikogo tam nie zdziwi słaba forma, czy powolny trucht. Jest to miejsce skupiające pasjonatów zdrowego stylu życia. Możemy spodziewać się pomocy a nie krytyki.

Jeśli w okolicy są rozległe tereny zielone, urozmaiceniem treningu mogą być kilki do Nordic Walking. Dzięki ich użyciu trening będzie bardziej wszechstronny. Kijki zapewniają wsparcie i odciążają kolana. Przy prawidłowym ruchu dodają dynamizmu krokom i pomagają prostować kręgosłup.

Coraz większa popularnością cieszą się treningi z wykorzystaniem infrastruktury ulic i parków. Ławeczki, drabinki, krawężniki, wszystko można wykorzystać do urozmaicenia treningu i podniesienia poprzeczki.

Gdzie szukać motywacji do codziennego wysiłku? Z pomocą przyjdą aplikacje takie na telefon, które pomogą oszacować zużyte kalorie, wyznaczą trasę biegu, pogratulują sukcesów, a na koniec wyślą informację do wszystkich znajomych w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*